Tanító nénik

1. T

SZÁNTÓ HENRIETTA
tanító néni

Kedves leendő elsős Diákok, kedves Szülők!

Szántó Henrietta vagyok a Dózsa György Sportiskolai Általános Iskola tanító nénije, vagy ahogy a diákok hívnak: Heni néni.  Tanulmányaimat a Széchenyi István Egyetemen, Győrben végeztem, tanító szakon természetismeret műveltségterülettel. Nagyon szeretem a természetet, szabadidős tevékenységeim színtere, életem részét képezi a fenntarthatóság. Fontosnak tartom a természet szeretetére, a fenntartható életre nevelést.

Minden ember életében vannak nagyon fontos, meg­határozó mérföldkövek. Például ilyen mérföldkő kilépni az óvoda biztonságos falai közül és bepillantást nyerni az iskola rejtelmeibe. Természetesen, mint minden új állomása életünknek félelemmel, izgalommal tölt el minket, és ez teljesen normális. Tanító néniként feladatom, hogy az óvoda – iskola átmenetét megkönnyítsem, segít­sek ebben mind a kis elsősöknek, mind a szüleiknek.

Hiszek a kommunikációban, a csapatmunkában, a közösség erejében. Hiszem, hogy ha az iskola és a szülők együtt tudnak és akarnak csapatként dolgozni, akkor olyan alapot kaphat ezek alatt az évek alatt a gyermek, ami segít neki abban, hogy a kis elsősből egy okos, szeretetteljes, kiegyensúlyozott felnőtt válhasson.

Nagyon várom a leendő kis elsőseimet. Várom, hogy együtt fedezhessük fel a betűk és számok világát, hiszen nem csak számukra öröm megtanulni valami újat, hanem számomra is, amikor látom a befektetett munka édes gyümölcsét. Várom, hogy a sok különböző oviból és csoportból érkező kicsiből és szüleikből egy igazi, egymást támogató közösség alakulhasson ki.

„Az álmok egy tanítóval kezdődnek, aki hisz benned, aki noszogat, ösztökél és fölsegít a következő lépcsőfokra.” – Dan Rather

1. d

FÖLDESI EDINA
tanító néni

Földesi Edina vagyok, 2002- ben szereztem tanítói diplomát a Vitéz János Római Katolikus Tanítóképző Főiskolán Esztergomban.

A tanító mellett gyógypedagógiát végeztem a Kaposvári Egyetem Tanulásban Akadályozottak Pedagógiája szakán 2008- ban.

16 éve dolgozom a Dózsa Iskolában. Jelenleg a 4.d osztályfőnöke vagyok, ahol magyar irodalomra, magyar nyelvre, szép beszédre, matematikára, énekre, környezetünk megismerésére, tanítom a gyerekeket. Ezen kívül sajátos nevelésű gyerekeket fejlesztek. Művészeti munkaközösség vezetőként felelős vagyok a különböző programok, ünnepek dekorációjáért, az iskola arculatáért.

A kisfiam is ebben az iskolában tanul, jelenleg második osztályos tanuló.

Célom, hogy az együtt töltött négy év során olyan osztályközösséget alakítsunk ki a gyerekekkel, ahol megtanulják tisztelni, segíteni egymást. Igyekszem következetes, türelmes munkával biztos tudást megalapozni a gyermekekben, amire a későbbiekben építhetnek. Fontosak számomra az alapvető értékek, mint a hagyományok tisztelete, kultúra ápolása. Tervezem, hogy az elkövetkező négy évben a tanulás megszerettetése mellett ezen értékek iránti érdeklődést is megalapozzam, fejlesszem. Szívesen szervezek színház és múzeum, valamint koncertlátogatásokat. A hagyományokhoz, ünnepekhez kapcsolódó műsorokat rendszeresen adunk elő az osztályaimmal.

Örömmel és izgalommal állok a következő tanév elé. Sok szeretettel várom a leendő elsősöket.

Sportiskolai testnevelő

SALAMON ZOLTÁN

1984 óta tanítok a DÓZSA  iskolában.
Pályám kezdete óta folyamatosan  részese lehetek a sporttagozatos óvodások kiválasztásának, oktatásának, majd a sportágak megszerettetésének.
Testnevelő Főiskolai tanári végzettségem mellett évtizedekig az atlétikai sport edzőjeként a Tatabányai Sport Club kötelékében dolgoztam, ahol jelenleg a Sportszakmai vezetés feladatkörét látom el. Elsődleges célom a sport megszerettetése, sok sok játékkal,felszabadult versengésekkel.