Írásbeli német nyelvi verseny

Korábban Schulbus-verseny néven volt ismert – az alkalmazott tankönyv nevéről – annak a megmérettetésnek, amely 15 éves múltra tekinthet vissza.

Mára megváltozott a verseny neve, hiszen már nem csak egyfajta könyv alapján lehet készülni rá.

A versenyen a megye 7-10 településének 13-16 iskolája vesz részt rendszeresen. A versenyző diákok száma pedig 80 és 100 között mozog.

A 4-8. évfolyamig jelentkező tanulók közül a picik egy játékos, ám nem könnyű feladatsorral birkóznak meg, a többiek országismereti tesztet, keresztrejtvényt töltenek ki, illetve szövegértésben, fordításban mérik össze a tudásukat. Több éven keresztül képleírás is szerepelt a feladatok között.

A verseny mindig május elején zajlik. A feladatok szünetében uzsonnával kedveskedünk a gyerekeknek és az őket kísérő pedagógusoknak, szülőknek.

Az eredményhirdetésre egy héttel a verseny után kerül sor, ahol a tanulók az emléklapok, oklevelek mellett szép jutalomkönyveket is átvehetnek. A felkészítő tanárok munkáját virággal, tollal, édességgel köszönjük meg.

Mindenkit szeretettel várunk idei versenyünkre is!