DDSE

Dózsa Diáksport Egyesület

A Dózsa Diáksport Egyesület a tanulók, a szülői közösség és pedagógusok egyetértésével 2001 novemberében alakult. A DDSE célja a rendszeres sportolás, versenyzés, sportági edzéslehetőségek biztosítása, a sportolás iránti igény felkeltése, a minőségi sporteredmények elérése, feltételeinek megteremtése és fejlesztése.

A DDSE elnöke: Salamonné Visy Gabriella

Az egyesületben jelenleg 5 szakosztály működik:
– Atlétika: Salamon Zoltán, Salamonné Visy Gabriella, Stanga Tibor, Babicz Pál
– Lány kézilabda: Jaczkó Szabolcs
– Lány röplabda: Bódis Attila, Szakál Lajos
– Természetjárás: Tóth Judit
– Szabadidősport: Stockbauer Katalin

Az atlétika és a kézilabda szakosztály célja az élsport utánpótlása és a versenyszerűen sportoló tanulók szervezett foglalkoztatása. Mindkét sportágban az ország élmezőnyéhez tartozunk, évek óta országos diákolimpiai döntős helyezéseket érünk el, számos felnőtt és korosztályos válogatott sportoló nevelésében működünk közre.
Másik három szakosztályunk a nem élsportoló diákjainkat segíti a délutáni és a hétvégi szabadidő hasznos eltöltésében. A természetjáró és szabadidősport szakosztály tevékeny részt vállal a tanulók számára szervezett erdei iskolák, kirándulások, sítúrák és vízitúrák szervezésében.

A DDSE jelentős szerepet vállal a Köznevelési Típusú Sportiskola feladataiból:
– edzések szervezése
– versenyeztetés – edzőtáboroztatás
– utaztatás
– külföldi kapcsolatteremtés

Iskolánk sport- és szabadidő létesítményei:
– sportcsarnok
– tornaterem
– tanuszoda
– sportudvar
– műfüves labdarúgó pálya
– játszótér

A DDSE valamennyi tisztségviselője, szakosztályokban közreműködő sportszakembere ellenszolgáltatás nélkül végzi munkáját.
A sportszervezet pártoktól független, azoktól támogatást nem fogad el.

Számlaszámunkra adományt is fogadunk. A befizetőt, mint közhasznú szervezet támogatóját – igazolásunk alapján – az adomány után társasági adókötelezettséget érintő kedvezmény, illetve személyi jövedelemadó kötelezettséget érintő kedvezmény illeti meg.

Név: Dózsa Diáksport Egyesület (2800 Tatabánya, Vadász u. 24.)
Adószám: 18612242-1-11
Számlaszám: 11740009-20065290 (OTP)