A Tatabányai Tankerületi Központ hirdetménye

Beiratkozás az általános iskola 1. osztályába:

A beiratkozás időpontja

Szigeti utca
Vadász utca páros oldala
Varjú utca

Sportiskolai osztályba az egész város területéről be lehet iratkozni.

Tudnivalók a beiratkozáshoz

Be kell íratni minden tanköteles gyermeket, aki hatodik életévét az aktuális év augusztus 31-ig betölti. A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Tatabányai Tankerületének igazgatója hivatott a felülbírálati kérelmet elbírálni.

A BEIRATKOZÁSHOZ SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK:
A gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosító (a lakcímkártya hátoldalán található 11 jegyű szám)
vagy
A születési anyakönyvi kivonat és a lakcímet igazoló hatósági bizonyítvány
Nevelési tanácsadás keretében végzett iskolai szakértői vélemény
Sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye

E dokumentumok hiányában a beiratkozás nem lehetséges.

Diákigazolvány
A diákigazolvány kiállítását az első osztályba készülő óvodások számára az általános iskolai beiratkozáskor lehet kérni.
A diákigazolványhoz az okmányiroda által kiállított NEK (Nemzeti Egységes Kártyarendszer) adatlap szükséges! A beiratkozást megelőzően az okmányirodában be kell szerezni a NEK adatlapot. Az okmányirodába a gyermekkel együtt kell elmenni!

Az okmányirodában a diákigazolvány igényléséhez be kell mutatni a gyermek iratait:
– születési anyakönyvi kivonat (eredeti)
– lakcímkártya

A gyermek törvényes képviselőjének vagy meghatalmazottjának is jelen kell lenni az okmányirodai ügyintézés során, számára szintén szükségesek a személyazonosságot igazoló dokumentumok (személyi igazolvány vagy útlevél; jogosítvány vagy lakcímkártya).

Célszerű az okmányirodában előzetesen telefonon vagy személyesen időpontot kérni!

Tisztelt Szülők! Az általános iskola első osztályába történő beiratkozáshoz szükséges dokumentumok INNEN is LETÖLTHETŐK. Kérjük, aki teheti, kitöltve hozza magával a dokumentumokat!

1. Adatlap
  2. Lakhely-nyilatkozat